Hatay’dan Kısa Kısa

Valisi Lekesiz, KAGİD Başkanı Narin ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Başkanı Işık Narin ve yönetim kurulu üyelerini, makamında kabul etti.

Vali Lekesiz, göreve seçilen KAGİD Başkanı Narin’e ve üyelere yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunurken, kadınlara yönelik anlamlı çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

Bir işin hayata başarıyla geçebilmesi için en önemli faktörün yetişmiş insan gücü olduğunu ifade eden Lekesiz, “Esas mesele, kadını ve erkeği ile insan kaynaklarımızın iyileşmesidir. İnsan kaynaklarının iyileşmemesi durumunda, sahip olunan potansiyel değerlendirilemez. İnsan kaynaklarımızın iyileşmesiyle beraber, ülke bugün olduğundan çok daha iyi noktalara gelecektir. Nitekim bu böyle ve ülkemiz her geçen gün her anlamda daha iyiye gidiyor” dedi.

 Lekesiz, kadınlara yönelik projelerde valilik başta olmak üzere ilgili kurumların yasalar çerçevesinde gereken katkıyı verebileceklerini sözlerine ekledi.

KAGİD Başkanı Narin de derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, amaçlarının geleceğin iş dünyasını yapılandırmada etkin kadın girişimci sayısını arttırmak, mevcut kadın girişimcileri güçlendirmek olduğunu kaydetti.

Hayır Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir