“Asi’nin Kızları Okuldan Hayata” Projesi

Hatay Kadın Girişimciler Derneğinin (KAGİD) Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinasyonunda yürüttüğü “Asi’nin Kızları Okuldan Hayata” adlı proje kapsamında Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Meslek Lisesinden 120 öğrenci sinemaya götürüldü.

Hatay Kadın Girişimciler Derneğinin (KAGİD) Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinasyonunda yürüttüğü “Asi’nin Kızları Okuldan Hayata” adlı proje kapsamında Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Meslek Lisesinden 120 öğrenci sinemaya götürüldü.

Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre, projenin kültür etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler, dernek üyeleri ve öğretmenler eşliğinde “Fetih 1453” adlı filmi izledi.

Dernek Başkanı Belgin Ünal, yaptığı konuşmada, projeyle çocukları hayata hazırlarken, hayatın her alanında bulunmaya çalıştıklarını belirtti.

Kızların hayata doğru hazırlanabilmeleri için mutlaka eğitim alması gerektiğini vurgulayan Ünal, eğitimin önemli bir bölümünün de sosyal etkinlikler olduğunu, bu okuldaki kızlar için hazırladıkları etkinliklerle onların sosyal yönünü geliştirme, kendilerine güvenlerini artırma, görüş açılarını genişletme amacı taşıdıklarını anlattı

Ünal, onların zaten çok iyi bir okulları ve çok iyi öğretmenleri bulunduğunu, bu projeyle geleceğin annelerine ve iş kadınlarına hedef koymayı ve hedeflerine doğru, güçlü adımlarla gitmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Hayır Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir