Hatay Kadın Girişimciler Derneği

22 Ocak 2013 Girişimcilik Bilgilendirme Toplantısı

BASIN BÜLTENİ

Hatay Kadın Girişimciler Derneği, kadınların iş gücü piyasasına katılımını arttırmak ve kadınların ekonomik özgürlük bilincinin yerleştirilmesi amacıyla okullarda düzenlediği bilinçlendirme toplantılarına devam ediyor. Kagid Başkanı Dilek Karadeniz’in liderliğinde sürdürülen toplantılardan sonuncusu 22 Ocak Salı günü Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlendi.
Kagid Başkanı Dilek Karadeniz, yaptığı konuşmada; Girişimcilik ve girişimcilik ruhunun önemine değinerek, kadınların ekonomik hayata katılımının önemine değindi. ABİGEM ile ortaklaşa düzenlenen toplantıda Hatay ABİGEM Direktörü Bülent Yüce yaptığı sunumda kendi işlerini kurmak isteyen fakat nereden başlayacağını bilemeyen kişilere yol göstermek amacıyla planladıkları “Abigem Girişimcilik Eğitimi” hakkında bilgi verdi.

Okul velilerinin ve öğrencilerin ilgi gösterdikleri programda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Hikmet Çinçin de konuşmacı olarak katıldı ve konuşmasında kadın istihdamının önemine değindi. Anadolu’nun erkek egemen yapısındaki değişimi memnuniyetle izlediğini ifade etti ve kadınların hem yönetim hem de iş hayatındaki yerinin sağlamlaşması gerektiğinin altını çizdi.
KAGİD Başkanı Dilek KARADENİZ bu tür bilinçlendirme toplantılarının her ay okul aile birlikleri ile işbirliği yaparak sürdürüleceğini, söyledi. Antakyamızın kadınlarının ekonomiye katkı sağlamalarını ve ekonomik özgürlüklerini ellerinde tutmaları gerektiğini belirterek, iş yaşamına yeni başlayacak olan kadınlara bilgi ve deneyimlerini aktarmakla birlikte birçok kurum ve kuruluşla yapacakları ortak projelerle girişimcilik konusunda önlerini açacak çalışmalar yapacaklarını belirtti.

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button