Hatay Kadın Girişimciler Derneği

Girişimcilik Bilgilendirme Toplantısı Bu Ay Yılmaz Nurlu İ.Ö.O.'da Gerçekleştirildi

 

19 Şubat 2013 Salı

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Dilek KARADENİZ  önderliğinde hayır sever Yılmaz NURLU’nun organize ettiği, Yılmaz Nurlu İlk Öğretim Okulunda kadınlara yönelik girişimcilik konulu sunum gerçekleştirdi.

Hatay KAGİD Başkanı Sayın KARADENİZ; çalışan kadın sayısını arttırmak, yeni girişimciler oluşturmak, kadınların Türk ekonomisine katkı sağlamalarını ve ekonomik özgürlüklerini ellerinde tutmaları gerektiğini belirterek, iş yaşamına yeni başlayacak kadınlara da iş hayatına atılmaları için başlangıcı nasıl yapabilecekleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantıya katılan hanımlara her insanın mutlaka iyi yaptığı bir şey vardır, neyi iyi yapıyorlarsa o konuda kendilerini geliştirmelerini, en azından iyi oldukları konularda eğitim almaları, kurslara gitmelerini önererek, dernek olarak ihtiyaçları olan kursları kurum ve kuruluşlar aracılığıyla açtırabileceklerini söyledi.

Okul velilerinin ve mahalleli kadınların yoğun ilgi gösterdiği sunumda KAGİD üyelerinden başarılı işkadını Belgin ÜNAL, Hülya GÜMÜŞ ve Serpil NURLU kendi çalışma hayatlarına başlarken yaşadıkları zorlukları ve zorlukları nasıl aştıklarını anlattılar.

KAGİD Başkanı Dilek KARADENİZ; bu tür toplantıların kadınlarımıza vizyon kazandırmak için önemli olduğunu, okul aile birlikleri ile iş birliği yaparak bu tür panellere devam edeceklerini belirterek, bölgemizin önemli iş adamlarından Sayın Yılmaz NURLU ‘ya hayır severliği ve girişimci kadınlara göstermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button