Hatay Kadın Girişimciler Derneği

Girişimcilik Bilgilendirme Toplantısı Bu Ay A.Aziz Karadeniz İ.Ö.O.'da Gerçekleştirildi

Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) kırsal kesimdeki kadınların iş hayatına kazandırılması için köy köy dolaşıp farkındalık toplantıları yapıyor.

Kuruyer Köyü kadınlarının çalışma hayatına katılmalarını sağlamak için Kuruyer Abdülaziz Karadeniz İlköğretim Okulu’nda düzenlediği farkındalık toplantısında Halk Eğitim Müdürü Ahmet Kocaoğlu ve dernek üyeleriyle katılan KAGİD Başkanı Dilek Karadeniz, Kuruyer Köyü kadınları için KAGİD-Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile bir proje hazırlayacaklarını belirtti.

Bu projede kadınların elişi, iğne oyası, gümüş işçiliği, nakış, geleneksel el sanatları gibi konularda kurslar açılacağını belirtti. Kaybolmakta olan geleneksel el sanatlarımızın korunmasının yanı sıra kadınlarımızın evlerinde çalışarak üretebilecekleri ve ev ekonomisine katkıda bulunabileceklerini vurguladığı konuşmasında başkan Karadeniz, ekonomik ihtiyaç olsun ya da olmasın üretmenin bir yaşam biçimi olduğunun altını çizdi.

Halk Eğitim Müdürü Ahmet Kocaoğlu ise yaptığı konuşmada açılacak kurs konuları hakkında bilgi verdi ve iğne oyası, gümüş ve buğday sapı ile yapılmış örnekleri gösterdi.

Ayrıca kadınlarımızın yaptığı ürünlerin Halk Eğitim Müdürlüğü’ne ait satış merkezinde satılabileceği bilgisini verdi.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button