Hatay Kadın Girişimciler Derneği

yeni.haberler.com-8.4.2010/Sinema Sanatçısı Horozoğlu: Biz Özünde Hak ve Adalet Olan Bir Milletiz

 
 
 
Sinema Sanatçısı Horozoğlu: Biz Özünde Hak ve Adalet Olan Bir Milletiz
 
"Nefes" Filminin Başrol Oyuncusu Mete Horozoğlu, Hataylı Kadınların Konuğu Oldu. Hatay Kadın Girişimciler Derneği Alanlarına Başarı Yakalayan Konuklarını Antakya'da Ağırlamayı Sürdürüyor.

 
 
 
 
 
 


   
Haber: Sinema Sanatçısı Horozoğlu: Biz Özünde Hak ve Adalet Olan Bir Milletiz
"Nefes" filminin başrol oyuncusu Mete Horozoğlu, Hataylı Kadınların konuğu oldu. Hatay Kadın Girişimciler Derneği alanlarına başarı yakalayan konuklarını Antakya'da ağırlamayı sürdürüyor.

Hatay KAGİD'in Nisan ayı konuğu olarak Antakya'ya gelen Sinema Sanatçısı Mete Horozoğlu, "Uyursan Ölürsün" sözüyle belleklere kazındığını söyleyerek, "Filmin gerçekliğinde, sadece bir askerin durumundan hareketle cephede söylenmiş bir söz gibi dursa da, sanatın ve filmin gücü, o cümleyi kameranın arkasındaki milyonlarca insana yöneltmeyi başardı. Her insanın hayatta kalabilmek için uyanık olmaya ihtiyacı var. Ayakta uyuyoruz, farkında değiliz. Uyanmak lazım. Biz bir kültür beşiği üzerinde oturuyoruz ama buna karşı uyuyoruz. Kutuplaşmalara, hizipleşmelere karşı uyuyoruz. Biz özünde hak ve adalet olan bir milletiz. Dinimiz, dilimiz, kültürlerimiz başka başka da olsa birlikte cennet gibi yaşadık ve yine yaşamaya devam ederiz." dedi.

Dernek üyeleri ile kahvaltılı sohbet toplantısında bir araya gelen ünlü sanatçı Horozoğlu daha sonra Özel Ata Koleji Öğrencileri ve Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan öğrencileri ziyaret etti.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button