Hatay Kadın Girişimciler Derneği

haberci31.com-22.2.2010/YAŞAM KOÇLUĞU HER ALANDA UYGULANABİLİR

YAŞAM KOÇLUĞU HER ALANDA UYGULANABİLİR
Hatay KAGİD´in Şubat Ayı Konuğu, Yaşam Koçu Dr. Can Zinneha oldu..
 

Her ay alanında uzman bir konukla üyelerine bilgi akışı sağlayan Hatay Kadın Girişimciler Derneği, bu ay Yaşam Koçluğu hakkında bilgi veren Dr.Can Zinneha’yı ağırladı.


Dr. Can Zinneha Yaşam Koçluğu’nun her alanda uygulanabilir olduğunu hatırlatarak KAGID üyelerine sağlık koçluğu hakkında bilgi verdi.

Sağlık koçluğunun, hastalık ya da sağlığa bağlı sorunla yaşayan insanların yaşamlarını olumlu amaç ve hedeflere çevirmeyi sağladığını söyleyen Dr.Zinneha, bu alandaki çalışmaların tıbbi tedavilere destek amaçlı yapıldığını hatırlatarak şöyle konuştu; ‘Sağlık koçluğu ile fiziksel, duygusal çatışmaların en aza indirilmesi ve hastalığı kabullenip, hastalığa karşı konulmadan yaşamayı öğrenilmesi hedeflenir. Doğru koçluk servisi ile, insanların yaşamlarını düzgün ve kendi düşündükleri gibi ve başkalarından beklentilerinizi azaltarak karşıladıklarını görebiliriz. Sağlığına önem veren ve sağlıkla yaşamak isteyenler, sağlık sorunları olan ve hayatlarını sağlıklı bir biçimde yaşamak isteyenler, zihin ve beden dengesini düzen çerçevesinde kurmak isteyen herkes ayrıca sağlık sorunu olup pozitif yaşam düzenini korumak isteyenlerle, sağlık sorunu yaşayann kişilerin yakınları isterlerse sağlık koçluğundan faydalanabilir.’

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button