Hatay Kadın Girişimciler Derneği

ucansupurge.org-19.2.2010/Genç girişimcilere liderlik eğitimi

Genç girişimcilere liderlik eğitimi


Hatay Genç İş Adamları Derneği (HAGİAD) ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) yeni bir projede bir araya geliyor. 40 yıldır 60’dan fazla ülkede uygulanan ‘Genç Girişimciler için Liderlik Eğitimi’ Hatay’da verilecek. Zekiye Yiğitbaşı’nın haberi.

İş dünyasını yakından ilgilendiren çalışmalarda ortaklık yapan, ekonomi platformunun başarılı iki derneği bu kez de “Genç Girişimciler için Liderlik Eğitimi”nde birlikte çalışacak. Bu çalışma LMI (Leadership Management International) tarafından yürütülecek ve genç girişimciler ile işinde lider olmak isteyen yöneticilere yönelik olacak.

Hatay Genç İşadamları Derneği Başkanı Aykut Özbuğday, derneğin bir ilke imza attığını söyledi: “Bu eğitim programıyla ilimizin potansiyelini teşkil eden yatırımcı ve girişimcilerimizin iş yaşantılarına, işe bakış açılarına ve planladıkları yatırımlarına yeni bir vizyon, bilgi ve derinlik katmayı hedeflemekteyiz. Böylece iş kapasitelerinin ve verimliliklerinin artmasına da yardımcı olmayı, kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Geleceğin yönetici ve liderlerini en iyi şekilde hazırlamak, sorumluluk almayı ve bunu olumlu kullanmayı öğrenmelerini sağlamak da amaçlarımız arasında. Proje ortağımız Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin de derneğimizle benzer hedefleri olduğunu biliyoruz. İş dünyasını yakından ilgilendiren projelerde birlikte çalıştığımız HATAY KAGİD ile yine bir projede buluşmuş olmaktan ayrıca mutluluk duyduğumuzu da belirtmek isterim.”

Proje ortağı olan Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu da şöyle konuştu: “Genç girişimcilere ve işinde lider olmak isteyen yöneticilere yönelik bir eğitim programını şehrimize getirmek için HAGİAD’ın ortaya koyduğu bu projenin KAGİD’in vizyonunu en iyi anlatan çalışmalardan biri olduğunu düşünüyorum. Böyle bir projeye ortak olmak dernek olarak bizleri de çok mutlu etti. Söz konusu çalışmanın bugün 60’ın üzerinde ülkede 40 yılı aşkın süredir insanın liderlik potansiyelini ve özellikle yaşam kalitesini arttırmak üzere yapıldığını öğrenmiş bulunuyorum. LMI’yı anlatmak ve uygulamak için hazırlanan bu eğitim programının bireysel verimliliğini arttırmak isteyen herkese çok büyük yararı olacağı düşüncesindeyim. Verimlilik ve performansta hızlı bir ilerleme hedefleyen bu eğitim programının Antakya’da verilecek olması kaçırılmayacak bir fırsattır. Liderliği kendine hedef almış tüm girişimcileri bu eğitime davet ediyoruz.”

Katılım şartları ve bilgi için:
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
0 326. 213 70 90
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 0 326. 214 99 70 - 214 37 09

LMI nedir?

LMI Bütünsel Liderlik Yaklaşımı, bireylerin iş yaşamından başlayarak yaşamlarının her alanının lideri olmaları çerçevesinde bir dizi eğitsel süreci kapsar. LMI liderliği bir konum, bir pozisyon olarak değil bir inanış, bir düşünce ve davranış biçimi olarak tanımlar. Liderin görevi çalışanların kendilerini birer lidere dönüştürmektir ve bu amaçla da profesyonel gelişimi destekleme kararlılığı gösterir.

 
 
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button