Hatay Kadın Girişimciler Derneği

iskenderunhaber.com-19.1.2010/KAGİD’den MKÜ Öğrencilerine Destek

KAGİD’den MKÜ Öğrencilerine Destek


 Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin desteğiyle, Kırıkhan’a bağlı Topboğazı Köyü’nde, Mustafa Kemal Üniversitesi Türkçe Bölümü öğrencilerinin toplum projesi olan; “Kadın Sağlığı” konulu eğitim toplantısı düzenlendi.

Köyde yaşayan kadınlar, Hatay Kadın Girişimciler Dernek üyesi Doktor Nevide Kimyon tarafından “kadın hastalıkları” konusunda bilgilendirildi. Dernek Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu ve dernek üyelerinin de katıldığı toplantıda; kanser türleri, bulaşıcı hastalıklar, sağlıklı doğum, menopoz gibi konular ele alındı.

Hatay KAGİD Başkanı Mıstıkoğlu, dernek çalışmalarındaki ortak amacın; kadınların iyi koşullarda, iş hayatında daha aktif olmalarını sağlamak olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

“Bugüne kadar kadınlarımızın iş hayatında yer almasını sağlayan birçok projemiz oldu; olmaya da devam edecek. İş hayatı demek mutlak surette  şehir ortamında kapalı bürolarda çalışmak anlamına gelmiyor. Tıpkı köylerde yaşayan, zaten bir şekilde üretimin bir yerinde olan köydeki kadınlarımızın da daha iyi koşullar altında çalışıyor olması gerekiyor ki daha eğitimli ve sağlıklı nesiller yaratılsın. Dolayısıyla dernek olarak kadınları ilgilendiren toplumsal hizmetlerden de uzak kalmamız mümkün değildir.
Bu toplantı ile özellikle sağlık konularında desteğe ihtiyacı olan köydeki kadınlarımıza ve geleceğin girişimcileri olan üniversite öğrencilerimize küçük de olsa bir desteğimiz oldu ise amacımıza bir adım daha yaklaşmışız demektir.”

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button