Hatay Kadın Girişimciler Derneği

antakyaajans.blogspot.com-4.11.2008/İŞKUR,MKÜ,HATAY KAGİD işbirliğiyle çocuk bakıcılığı kursu açıldı

İŞKUR ,MKÜ,HATAY KAGİD iş birliğiyle çocuk bakıcılığı kursu açıldı.

Hatay'da, İŞKUR,Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle çocuk bakıcılığı kursu açıldı.

Antakya Ticaret ve Sanati odası (ATSO) 'da başlayan kursta 20 kursiyere ücretsiz çocuk yetiştirme eğitimi verilecek. Kursiyerler, 0-6 yaş.arasındaki çocukların bakımı, gelişimi, güvenlik önlemleri, çocukla iletişim kurabilme konusunda bilgilendirilecek.

Kursun 12 hafta ve 366 saat süreceğini dile getiren İŞKUR Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık; “Bu kursu İŞKUR olarak planlayıp finanse ediyoruz.Ancak bu projenin içerisinde Mustafa Kemal Üniversitesi ve Hatay Kagid de yer alıyor.Kurslardan hiçbir ücret ödemeden yararlanacak olan kursiyerlere, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 11 değerli hocası tarafından çocuk bakım konusunda detaylı bir eğitim verilecek.Kursa katılanlara 3 aylık eğitimden sonra sertifika verilecek. Bakıcıya ihtiyacı olanlar İŞKUR 'a başvurarak sertifikalı eleman çalıştırabilecek.Türkiye İş Kurumu olarak kursiyerlerimize istihdam desteği sağlayacağız.Bugüne kadar gerçekleşen tüm projelerin içinde bu projenin bana apayrı bir heyecan ve zevk verdiğini de bilmenizi isterim.Çünkü insanın temel eğitimini ele alan çok önemli bir projedir "dedi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan V.Prof.Dr. Osman Biçer de eğitimin insan için ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak ;“ Eğitimli toplum eğitimli bireylerden oluşur.Bu nedenle eğitimin insan hayatında ne kadar önemli olduğunu özellikle belirtmek isterim.Sizler bu kursta verilecek olan dersler ile sadece ekonomik özgürlüğünüzü kazanmakla kalmayıp öğrendiklerinizi kendi çocuklarınızı da büyütürken burada öğrendiklerinizi uygulayarak iyi eğitim almış bireyler yetiştirmiş olacaksınız”dedi

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yasemin Mıstıkoğlu da bu projenin içerisinde yer almaktan mutluluk duyduğunu belirterek;“Hatay'da yaşayan kadınların büyük bir çoğu çalışmaktadır. Çalışan insanların çocuklarına bakacak eğitimli Kursiyerler de burada alacakları eğitimle hem iş sahibi olacak, hem de ekonomiye katkıda bulunmuş olacak”
diyerek " Amacımız ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.Dolayısıyla Hatay Kagid olarak üstlendiğimiz sorumluluk doğrultusunda kadın çalışan sayısını arttıran her proje içerisinde olacağız."sözleriyle konuşmasını tamamladı.Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button