Hatay Kadın Girişimciler Derneği

19.10.2009 iskenderunhaber.com/ Hatay Mobbing'i Öğreniyor

iskenderunhaber.com
 
Hatay Mobbing i öğreniyor

 Türkçe olarak tam karşıtı bulunmayan ancak, “işyerinde psikolojik baskı” yani “yıldırma” politikası olarak tanımlanan Mobbing’in bir diğer tanımı ise “duygusal saldırı”.
 
Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın  pek çok yerinde yaygın olarak bilinen, yasalarda, iş sözleşmelerinde bile yer alan mobbing artık Türkiye’de de tartışılmaya başlandı. 2009 yılı içersinde Türkiye’de de iş hayatı literatürüne giren Mobbing Hatay KAGİD ve HAGİAD işbirliği ile şimdi Hatay gündeminde.
Birçok farklılığa öncü olan Hatay Kadın Girişimciler Derneği ve Hatay Genç İşadamları Derneği,  işyerlerinde ciddi iş kaybına neden olarak gösterilen Mobbing’i Antakya’da bir seminer ile tartışmaya açıyor. Seminer Türkiye’nin ilk  Mobbing Araştırma Bilgilendirme ve Destek Merkezi kurucusu Çağlar Çabuk tarafından verilecek. 7 Ekim 2009’da Antakya Ticaret Sanayi Odası’nda  iki oturum halinde gerçekleşecek olan seminer sabah saatlerinde işveren ve yöneticilere, öğleden sonra ise  çalışanlara verilecek. Seminer sonunda sertifika dağıtımı yapılacak.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button