Hatay Kadın Girişimciler Derneği

29 Nisan 2009 hataygundem.com / Nisan ayı Konuğu KOSGEB Temsilcisi Tuğba Gölge

KOSGEB: "Tüm sektörlere danışmanlık hizmeti veriyoruz"

imageKOSGEB Hatay İl Temsilcisi Tuğba Gölge, tüm sektörlerde danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek, kadın girişimcileri de kredilerden yararlanmaya çağırdı.

Gölge, Hatay Kadın Girişimciler Derneğinin konuğu olduğu etkinlikte, geçen hafta kabul edilen ''Hizmet ve Ticaret Sektöründe KOSGEB Destekleri'' konusunda bilgi verdi.
TBMM'de kabul edilen 'Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı Kurulması Hakkındaki Kanun' ile artık hizmet sektörünün de desteklerden yararlanabildiğini belirten Gölge, şunları söyledi:
''Girişimcilerin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerin alınması için destek sağlanacak. Nitelikli hizmet amacıyla KOSGEB'in bütçesi arttırılarak 400 milyon TL'ye çıkarıldı. Tüm sektörlerde danışmanlık hizmeti veriyoruz. Kadın girişimcileri de kredilerden yararlanmaya çağırıyoruz. Bunun için KOSGEB veri tabanına üye olunması gerekiyor.''

Hatay KAGİD Başkanı Yasemin Mıstıkoğlu da KOSGEB Kanunu'nun değiştirilerek hizmet ve ticaret sektörlerinin destek kapsamına alınmasının büyük fayda sağlayacağını söyledi. AA

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button