Hatay Kadın Girişimciler Derneği

Şubat 2008 iskenderun.org / Hatay 2. Anadolu Zirvesine Hazırlanıyor

Hatay 2. Anadolu Zirvesine Hazırlanıyor

19.02.2008 İskenderun Ajans

Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Gülay Yüceer, ev sahipliği yapacakları ikinci Anadolu Girişimci İşadamları Zirvesi hazırlıklarına başladıklarını bildirdi.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezinde İskenderunlu yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenleyen Hatay Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Gülay Yüceer, 29 Şubat ile 1 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecekleri ikinci Anadolu girişimci işadamları zirvesi için iki günlük program hazırladıklarını söyledi.

Zirve toplantılarına Türk iş dünyasında yer alan çok önemli isimlerin katılacağını ifade eden Hatay KAGİD Başkanı Gülay Yüceer, zirvede hem kadınların iş hayatında karşılaştıkları sorunların tartışılacağı hem de sektör buluşmalarının gerçekleştirileceğini kaydetti.

KOSGEB, Halk bankası ve kredi garanti fonu genel müdürlüğü üst düzey yetkililerinin de bilgilendirme toplantıları da yapılacağını belirten KAGİD Başkanı Günay "Hatay'da kurulu olan şirketlerimizin temsilcileri, konuk şirket temsilcileri ile kendi sektörlerinde eşleşerek ürünlerinin tanıtım ve satışı ile ilgili bilgi alışverişi yoluyla yeni pazarlar yaratabileceklerdir. Gıda-Tarım, İnşaat-İnşaat malzemeleri, Tekstil-Konfeksiyon, Turizm-Hizmet, Makine, otomotiv ve yan sanayi, Elektrik-Elektronik'ten oluşan 6 ana başlıkta toplanan sektör buluşması çok faydalı olacağını umuyoruz" dedi.

Zirve ile ilgili programın ilk günü davet edilen konukların şehir turunun ardından sektörel görüşmeler ve Antakya Arkeoloji müzesi ziyareti edileceğini aktaran Yüceer, 1 Mart Cumartesi günü de Gökkuşağı dinletisi ve Sanayi bakanı Zafer Çağlayan, TUSİAD Başkanı Celal Beysel ve Yılmaz Karakoyunlu'nun konuşmalarının ardından 'Kadının Ekonomik gücü ve ülke ekonomisine katkıları' konulu panelin başlayacağını belirtti.
Yüceer, Milliyet Gazetesi Ekonomi yazarı Serpil Yılmaz'ın yöneteceği Panelde TOBB Girişimci Kadın Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, TÜRKONFED Kadın Komisyonu Başkanı İlknur Denizli, İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr Türkel Minibaş, Garanti Bankası Genel Müdür yardımcısı Nafiz Karadere, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton da konuşmacı olarak katılacağına dikkat çekti.

Hatay KAGİD Başkanı Gülay Yüceer, ev sahipliğini yapacakları bu önemli zirveye destek veren Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu'na, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'na, Antakya Ticaret Borsası'na, Hatay İl Kültür Müdürlüğüne böyle büyük bir organizasyonda kendilerini yalnız bırakmayan değerli işadamlarına, kamu kurum ve kuruluşların, dernek üyelerine teşekkür etti.

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button